Szkolenia

Szkolenia paralotniowe


Chcesz przeżyć podniebną przygodę zdobądź z nami licencję pilota paralotni (Świadectwo Kwalifikacji). Paralotniarstwo wśród wszystkich sportów lotniczych charakteryzują najniższe koszty uprawiania i łatwość przyswojenia umiejętności.Już pierwszego dnia kursu kandydat na pilota wykonuje samodzielne loty na wysokości ok. 150 m. Każdy kolejny dzień przynosi loty wyższe i trwające znacznie dłużej. Jest to najprostszy sposób na realizację marzeń o lataniu.

Choć dla nas jest to zawód to wykonujemy go z takim zaangażowaniem i pasją, że zarazimy Cię nią do końca życia. Już zawsze spojrzenie w słoneczny dzień na szybujące wysoko cumulusy będzie się kojarzyło wyłącznie z wycieczką po niebie.

Seminaria przelotowe

Seminaria przeznaczone są dla pilotów potrafiących w miarę swobodnie utrzymać się w powietrzu w rejonie znanego startowiska natomiast brakuje im jeszcze doświadczenia by samodzielnie a co najważniejsze skutecznie odejść na przelot. Liczebność grupy może być trochę większa niż przy kursie III etapu gdyż z założenia piloci nie powinni wymagać ciągłej opieki.

Czytaj więcej...

Treningi bezpieczeństwa (SIV)

Holujemy paralotniarzy nad zbiornikiem wodnym (motorówka + rozwijarka) na wysokość ok. 1000 m. Po zakończonym holu paralotniarz świadomie wprowadza paralotnię w stan "niebezpieczny" by ćwiczyć odpowiednie reakcje pod okiem (radiem) prowadzącego kurs.

Czytaj więcej...

Szkolenie PPG (sprzęt własny)

Loty na paralotniach z napędem - celem szkolenia jest opanowanie wszystkich elementów związanych ze startem, lotem, lądowaniem oraz lotami nawigacyjnymi, obsługą sprzętu, procedurą bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Przeszkolenie w lotach holowanych H

Przeszkolenie w zakresie zasad startu i zachowywania się podczas holu za wyciągarką. Omówienie różnic w zależności od stosowanego do holu sprzętu: wyciągarka, abrolka, malinka. Czas trwania i ilość holi zależna od umiejętności i predyspozycji pilota. Szkolenie kończy się, gdy pilot 2 razy pod rząd poprawnie wystartuje i będzie przez cały czas trwania holu leciał prosto, utrzymując kierunek na wyciągarkę. Przeszkolenie na sprzęcie pilota (istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu od szkoły).

Czytaj więcej...

Uprawnienia do obsługi wyciągarki

Przeszkolenie operatora wyciągarki z uwzględnieniem różnic w sposobach holowania wyciągarką stacjonarną, malinką i abrolką. Szkolenie musi być przeprowadzane w różnych warunkach by uczący się mógł poznać różnice jakie występują podczas holu w silnej termice czy przy silnym lub porywistym wietrze. Dodatkowo ćwiczone są hole przy starcie z dużą boczną odchyłką wiatru. Spora część szkolenia przeznaczona jest na omówienie i przećwiczenie reakcji w sytuacji występowania podczas holu sytuacji niebezpiecznych (dotyczy to wszystkich typów urządzeń holujących). W trakcie szkolenia musi zostać wykonane samodzielnie min 30 holi, choć z naszej praktyki wynika, że na ogół potrzebna jest co najmniej 2 razy więcej by operator nabrał właściwych odruchów.

Czytaj więcej...

Uprawnienia kierownika startu

Uprawnienie niezbędne do organizacji lotów i nadzorowania startu przy wykorzystaniu urządzeń holujących. Do uzyskania uprawnień niezbędne jest posiadanie wcześniej Świadectwa Kwalifikacji Pilota Paralotni. Ze względów na bezpieczeństwo oraz sprawną organizację holi (nie każdy KS ma ochotę lądować by pomóc przy starcie następnym pilotom) cena uzyskania tych uprawnień jest obniżona do 100 zł. Szkolenie obejmuje wykład teoretyczny na temat organizacji lotów w obrębie lotniska, zasad łączności, przestrzeni powietrznych oraz samych zasad i procedur podczas holowania. Specjalnie omawiane są mogące wystąpić podczas holu sytuacje niebezpieczne i sposoby reagowania w przypadku ich wystąpienia. W trakcie szkolenia przyszły KS musi samodzielnie kierować holami min 10 pilotów i to najlepiej o różnym doświadczeniu by można było mieć pewność, że właściwie zareaguje w sytuacji niebezpiecznej.

Czytaj więcej...